E- papieros lepszą alternatywą palenia

Palenie papierosów od lat jest plagą ludzi na całym świecie. Nie wielki odłamek społeczeństwa potrafi poradzić sobie z tym nałogiem. Problem ten dotyczy ludzi od wieku szkolnego do późnej starości. Ponieważ coraz częściej w nałóg palenia wpadają dzieci z gimnazjum, dla niektórych to tylko jednorazowa przygoda, z którą szybko kończą, jednak większość z nich decyduję się palić przez resztę swojego życia.

Skuteczne e-palenie

Mimo tego, że jesteśmy świadomi, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu i zagraża życiu, to nie potrafimy z nich zrezygnować. Nieco lepszą alternatywą palenia, są elektroniczne papierosy, które pozwalają nam zminimalizować wchłanianie przez nasz organizm szkodliwej nikotyny. W Polsce moda na tego typu papierosy rozwinęła się na przełomie 2008/2009 roku i popularyzowana jest do dnia dzisiejszego .Po e-papieros sięgają najczęściej starsze osoby, którym tradycyjne papierosy zaczęły szkodzić. Osoby te często mimo zaleceń lekarza nie potrafią zrezygnować z nałogu, dlatego wybierają lepszą alternatywę, jaką są papierosy elektroniczne. E-papieros to urządzenie imitujące tradycyjnego papierosa. Elektroniczne papierosy najczęściej składają się z dwóch części: kartomizera i źródła zasilania lub clearomizera i źródła zasilania.

Szkodliwa nikotyna

elektroniczny papierosNa rynku dostępny jest również e-papieros wykonany z trzech części, prócz źródła zasilania, wyposażony został również w kartridż i atomizer. Główną rolę podczas e-palenia spełnia płyn tzw. liquid do e-papierosa. Obecnie na rynku mamy szeroką gamę liqudów, wyróżniamy również smakowe liqudy. Najczęściej płyny te zawierają glikol propylenowy, glicerynę i niewielką ilość nikotyny. Elektroniczne papierosy działają na podstawie podgrzania się liqudu, do odpowiedniej temperatury, po czym zostaję wdychany przez palacza. Na e-paleniu korzystają także osoby trzecie, uczulone na zwykły dym tytoniowy, ponieważ większości z nich nie przeszkadzają elektroniczne papierosy w porównaniu do tych zwykłych.

Przyszłość palaczy

Mówi się o elektronicznych papierosach, jako o lepszej alternatywie palenia, ponieważ podczas e-palenia wytwarza się bardzo mała ilość substancji ubocznych. Co najważniejsze palacz nie spala tradycyjnego palenia i nie jest wytwarzany szkodliwy dym tytoniowy wraz z innymi smolistymi substancjami. Ponieważ palenie odbywa się metodą inhalacji, w której powstaję mgiełka będąca imitacją dymu tytoniowego. Elektroniczne papierosy zdobyły ogromną popularność w ostatnich latach, ponieważ powszechnie uznawane są za zdrowszy wybór palenia. Ponadto tego rodzaju papierosy można palić w miejscach publicznych po za komunikacją miejską. W przypadku tradycyjnych papierosów od 2010 roku rozpoczęto wprowadzanie zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych. Zakaz ten można obejść w prosty sposób, paląc epapierosy, których powyższy zakaz nie obejmuję. Dlatego w pubach, co drugi palacz trzyma w ręku epapierosa, który w tym przypadku jest doskonałą alternatywą palenia.

admin