Elektroniczne papierosy a tytoń

Ludzie przerzucają się na e-papierosy z różnych powodów. Niektórzy ludzie za pomocą e-papierosów obniżają swoje zużycie nikotyny, inni szukają zdrowszej alternatywy dla palenia. Bez względu na powody, można stwierdzić, że e-papierosy mają wiele zalet. Zgodnie z prawem, firmy produkujące elektroniczne papierosy nie mogą twierdzić, że e-papierosy są zdrowsze od papierosów tytoniowych, ale my nie jesteśmy związani tymi samymi ograniczeniami, więc możemy to powiedzieć. W porządku, nie możemy powiedzieć, że przeprowadzono wystarczająco dużo badań, które wykazują, że elektroniczne papierosy są bezpieczniejsze. Ale jednocześnie zdrowy rozsądek każe nam twierdzić, że e-papieros jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż palenie.

Bezpieczne e-papierosy

Zamiast wdychania dymu tytoniowego, który jest ładowany z tlenkiem węgla i setkami substancjami chemicznych, papieros elektroniczny podgrzewa ciecz nikotyny i zamienia ją w parę. Substancje rakotwórcze, smoła i popiół zapewniają jednocześnie smak i atmosferę prawdziwego dymu tytoniowego. Badania dotyczące tego zagadnienia opublikowano na stronie http://www.e-papieros.edu.pl W ciągu ostatnich 50 lat setki badań wykazały, że palenie tradycyjnych papierosów może narazić Cię na większe ryzyko zachorowania na raka płuc, raka gardła, zapalenie płuc, osteoporozę, choroby serca, udar mózgu i niezliczone inne choroby. Czy to samo można powiedzieć o korzystaniu z elektronicznych papierosów? Raczej nie… Nie trzeba dodawać, że większość użytkowników papierosów elektronicznych zgłasza uczucie większego pobudzenia i mniejszej ospałości. Czują się też zdrowsi, odkąd rozpoczęli e-palenie. E-papierosy są tańsze. Dla wielu osób, koszt jest dużym motywatorem, jeśli chodzi o wybór między tytoniem a e-papierosami. Kartridże e-cieczy są tańsze mniej więcej 30% od paczki papierosów. Kup luzem kartridże lub puste wkłady z płynem, a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej.

Jak pachną elektroniczne papierosy?

e-papierosyE-papierosy nie mają tak ofensywnego zapachu jak zwykłe papierosy tytoniowe. Papierosy śmierdzą! Zapytaj osoby, która nie pali lub byłego palacza, jak oceniają zapach papierosów i będziesz miał pewność, że uzyskasz odpowiedź negatywną. Dym tytoniowy dostaje się i trzyma się prawie wszystko, co wchodzi w kontakt – z włosami, skórą, odzieżą, meblami, samochodem itp. Jeśli jesteś natomiast palaczem pewnie nawet nie zauważysz tego, bo jesteś zanurzony w zapachu przez cały dzień. Jednym z powodów jest to, że zwykłe papierosy tytoniowe produkują tak potężny i złowieszczy zapach jest to, że spalają smołę i wiele różnych substancji chemicznych, oprócz samego tytoniu. Właściwości tych substancji powodują, że trzymają się one tkanin, włosów, ścian i po prostu wszystkiego. Natomiast e-papierosy nie powodują takiego problemu. Nie wytwarzają tak intensywnego zapachu, dlatego nie drażnią niepalących.

admin