Polski rynek rzuca wyzwanie papierosom

Doczekaliśmy się chwili kiedy to wreszcie rzucanie palenia nie będzie tak uciążliwą sprawą. Wcześniej często ponosiliśmy klęskę przy każdym nałogowym palaczu. Jednak czasy się zmieniają i papieros nie jest jedyną alternatywą z której możemy skorzystać. Musimy mieć na uwadze że na naszym rynku tu w kraju znajdziemy już bardzo wiele specjalistycznych leków które są w stanie nam pomóc w walce z nałogiem nikotynowym. Jeszcze parę lat temu nie było to możliwe ze względu na ograniczone możliwości finansowe ale teraz substancje te są ogólnodostępne a więc tańsze co sprawia że walka z nałogiem jeszcze nigdy nie była tak zdecydowana.

Rzucanie palenia w kilka tygodni

jak rzucić palenieFormuła tych wszystkich leków gum nikotynowych oraz innych specyfików jest tak przygotowana aby zachęcić do rzucania palenia. Możemy to przecież zrobić na wiele różnych sposobów. Na pewno nie są instrumentalne rozwiązania tak nie należy nawet podchodzić do tego ponieważ nie ma magicznych leków które po wzięciu spowodowałyby że nagle rzuciliśmy palenie bez jakiekolwiek starania się. Gdyby to wszystko było takie proste to na świecie nie było by tylu zgonów z powodu chorób związanych z bezpośrednimi skutkami palenia. Gumy nikotynowe czy też plastry nikotynowe nie są cudowną pigułką czy sposobem na pozbycie się palenia. Przy ich ogólnym wykorzystaniu możemy jedynie nieco zmniejszyć i tak bardzo ważne skutki palenia papierosów w naszym organizmie.

Ograniczenie papierosów

Ograniczenie pewnych substancji sprawia że powoli aczkolwiek małymi etapami zbliżamy się do powolnego triumfu nad papierosami. Jak więc rzucić papierosy musimy sami regularnie wykorzystywać powyższe środki jeśli będziemy to robić sumiennie to z pewnością nasz głód nikotynowy będzie mniejszy a co za tym idzie zmniejszy się także ogólna potrzeba sięgnięcia po papierosa. W Teorii wygląda więc to o wiele lepiej niż w praktyce. W rzeczywistości jednak nie zawsze palacz jest systematyczny w braniu tych wszystkich antynikotynowych substancji. To sprawia że nałóg wraca do niego z podwójną siłą. Wtedy podstawowe dawki danych substancji mogą okazać się zwyczajnie niewystarczające na rzucanie palenia. Dla wielu osób mogą to być naprawdę czarne dni bowiem czasem psychika ludzka nie jest w stanie wygrać z tak silnym uzależnieniem jak papierosy nie każdy poradzi sobie z tym zagrożeniem. Osoby o słabej woli nie będą w stanie nawet przy użyciu najlepszej metody pozbyć się chęci sięgnięcia po papierosa. Problem zawsze tkwi w psychice i dlatego też palacz musi zacząć walczyć z swoją przyjemnością tylko wtedy odniesie to jakiś rezultat w dobrym kierunku

admin