Walka z nałogiem

Dzisiejsze czasy umożliwiają nam wiele metod walki z nałogiem palenia papierosów. Do najpopularniejszych zaliczamy metody farmakologiczne w postaci leków. Możemy skorzystać w łatwy sposób z leków dostępnych bez recepty, należą do nich gumy, pastylki do ssania, plastry nikotynowe, spray, inhalatory oraz tabletki podjęzykowe. Powyższe leki określane są mianem nikotynowej terapii zastępczej.

Nałogowe palenie

rzuć paleniePopularnym lekiem, często reklamowanym jest również desmoxan, który zdobył ogromne uznanie wśród palaczy. Można również skorzystać z silniejszych leków, które przepiszę sam lekarz, do najskuteczniejszych należy Wareniklina Champix oraz Bupropion Zyban. Walczyć z nałogiem można także sięgając po niekonwencjonalne metody w postaci hipnozy, biorezonansu i akupunktury, skuteczna jest również terapia. Niektórzy nie potrafią jednak zrezygnować z palenia i powyższe metody nie przynoszą rezultatów, zatem jak rzucić palenie ? Świat jednak idzie do przodu, a za nim, co raz to nowsze udogodnienia dla ludzi. Jednym z nich jest e-papieros, który jest imitacją tradycyjnego papierosa. Imituję on również dym tytoniowy, a za pomocą wmontowanej diody, powstaję imitacja żaru. Elektroniczny papieros może być również doskonałym sposobem na walkę z nałogiem.

Sposoby na nikotynę

Poniekąd zastępuję on nam zwykłego papierosa, z tymże jego ogromną zaletą jest fakt, że nie wytwarza on prawdziwego dymu tytoniowego. Palenie tego papierosa polega na inhalacji parą, nie spalamy zatem szkodliwego dla nas tytoniu, ponieważ nie zawiera on w sobie tlenka węgla. E-palenie jest bezpieczniejszą formą palenia, dzięki której pochłaniamy tylko niewielkie ilości nikotyny. Co najważniejsze w wyniku biernego palenia nie szkodzimy osobą trzecią. Zaletą elektronicznych papierosów jest także ich mniejszy koszt utrzymania. W e-papierosie wymianie podlega płyn tzw. Liqud, którego cena oscyluję w kwocie od 7-28 zł. Do wyboru mamy wiele wariantów smakowych, taki wymienny płyn sprzedawany jest w pojemności 10 ml, taka ilość w zależności od użytkowania odpowiada 100-200 tradycyjnym papierosom.

Zalety rzucania

jak rzucićKolejną zaletą, która przekonuję palaczy do e-papierosów jest brak zakazu palenia tego rodzaju papierosów w miejscach publicznych. Wyjątek stanowią tu tylko niektóre transporty publiczne, co raz częściej również centra handlowe. Poza tymi miejscami elektroniczne palenie jest dozwolone. Tego rodzaju palenie powszechnie stało się popularnym sposobem na rzucanie palenia. W połączeniu z innymi metodami nikotynowej terapii zastępczej daję oczekiwany przez nas efekt. Walka z nałogiem trwa niekiedy latami, dla niektórych palenie papierosów jest po prostu przyzwyczajeniem, dlatego tak trudno jest wielu osobą odstawić papierosy i zastąpić je gumami, pastylkami czy też innymi metodami. By walka z uzależnieniem przyniosła rezultaty, warto jest zastąpić tradycyjnego papierosa tym elektronicznym a przy tym nie zaprzestać korzystania również z innych metod. Warto jednak rzucać palenie z rozsądkiem, szczególnie, gdy korzystamy z metod farmakologicznych, ponieważ nadużycie niektórych leków może nam zdecydowanie zaszkodzić niżeli pomóc.

admin