Czym są powerbanki?

Obecnie praktycznie do każdego zakupu telefonów pracownicy sklepów proponują dodatkowego powerbanka. Dla Polaków jest to dość nowy gadżet, gdyż całkiem niedawno wystąpił on na polskim rynku. Produkuje go m.in. firma xiaomi, która stworzyła też smartfon xiaomi Redmi Note 4, do którego nieraz właśnie oferuje specjalnego powerbanka. A czym on właściwie jest?

Niektórzy, zwłaszcza Polacy, nazywają to urządzenie również bankiem energii. Czasami można też spotkać się z terminami: zewnętrzna bateria albo jeszcze przenośna ładowarka. Za każdym razem mówi się jednak o tym samym urządzeniu, czyli gadżecie, bez jakiego teraz wiele osób nie potrafiłoby już funkcjonować. Jest ono stosunkowo niewielkie, dlatego można nosić je nawet w torebce, saszetce czy portfelu, by za każdym razem mieć je przy sobie i w każdym momencie móc z niego skorzystać, gdy tylko bateria telefoniczna padnie albo zacznie padać. Tradycyjny powerbank swoim wyglądem może przypominać nieco zwykły smartfon xiaomi, ale oczywiście ma zupełnie inne działanie. W jego środku umieszczona została bateria litowo-jonowa, która czasem zastępowana jest baterią litowo-polimerową, taką, jaką znaleźć można w smartfonach. Ma ona jednak większą pojemność, nieraz nawet kilkukrotnie wyższą od baterii umieszczonej w przeciętnym telefonie. Ładuje się ją tak samo, a potem zabiera się ją tam, gdzie telefon komórkowy mógłby się rozładować. W tej sytuacji wystarczy podłączyć go do powerbanka, gwarantując mu tym samym sporą ilość energii. Podobnie można postąpić i z innymi urządzeniami, zatem powerbank naładuje także i tablety. Przydaje się on wszędzie tam, gdzie nie ma żadnych gniazdek elektrycznych.

Zasady działania tradycyjnego i podstawowego powerbanka są banalnie proste, dlatego nikomu nie powinny one sprawić żadnych trudności i problemów. Mając już smartfon xiaomi i chcąc korzystać z niego zawsze, nawet w lesie czy na innej wycieczce, warto bez wątpienia zainwestować również i w baterię zewnętrzną. Pozwala ona ładować telefon dosłownie wszędzie.

stilgar