Jakie pasty do zębów polecają dentyści?

Korzystanie z pasty z fluorem jest ważnym sposobem zapewnienia, że zęby czerpią korzyści z minerału przyjaznemu stomatologii. Nie myśl, że możesz pominąć fluor, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym woda jest fluorowana. Badania wykazały, że użycie pasty z fluorem pomaga zwiększyć stężenie fluorków w zębach, nawet w obszarach, w których woda zawiera wysokie stężęnia minerału. Obecne na rynku pasty do zębów w większości zawierają fluor. Każdy ma warstwę bakterii na zębach, zwaną płytką. Jeśli płytka nie zostanie usunięta niezwłocznie przy prawidłowej higienie jamy ustnej, twardnieje w kamień nazębny.

Ta trudna do usunięcia płytka nazębna może gromadzić się na zębach i dziąsłach, co ostatecznie prowadzi do chorób dziąseł. Wtedy leczenie zębów może być bardzo bolesne. Istnieje wiele składników stosowanych w paście do zębów, aby zapobiec gromadzeniu się kamienia nazębnego na zębach. Związki chemiczne, w tym pirofosforany i cytrynian cynku, są często dodawane i okazały się skuteczne. Dodatkowo, niektóre pasty zwalczające kamień nazębny zawierają antybiotyk o nazwie triclosan, który zabija niektóre bakterie w jamie ustnej.

Jak może pomóc ci stomatolog?

 

gabinet stomatologicznyNiektóre pasty zawierają wiele środków przeciw osadzaniu się płytki nazębnej. Dentysta radzi, by każda osoba, która ma wrażliwe zęby, używała specjalnej pasty. Dla osób, które mają zęby skłonne do podrażnień, na przykład w wyniku gorących lub zimnych temperatur, dostępne są pasty do zębów, które są wykonane dla wrażliwych zębów. Te pasty zazwyczaj zawierają azotan potasu lub chlorek strontu. Już po 4 tygodniach stosowania tych związków chemicznych możemy odczuć ulgę. Pomagają bowiem zmniejszać nadwrażliwość zębów. Stomatolog wskazuje, że dobrym rozwiazaniem są również pasty do wybielania zębów. Takie pasty obecnie znajdują się powszechnie na rynku.

Pasty wybielające zazwyczaj nie zawierają wybielaczy. Zamiast tego zawierają one cząstki ścierne lub substancje chemiczne, które skutecznie polerują zęby lub skutecznie walczą z plamami na powierzchni zębów. Chociaż można się obawiać, że ścierające działanie wybielającej pasty do zębów może spowodować uszkodzenie zębów, badania wskazują, że wybielające pasty do zębów nie ścierają szkliwa zębów bardziej niż inne pasty do zębów.

Zaufany dentysta w Szczecinie

 

Gdy następnym razem odwiedzisz gabinet stomatologiczny, zapytaj dentystę, jaką pastę Ci poleca. Przy wybieraniu pasty do zębów kieruj się kilkoma wskazówkami. Możesz udać się np. do polecanego przez nas gabinetu http://stomatolog-szczecin.net Przede wszystkim sprawdzaj czy wybierana pasta zawiera odpowiedni certyfikat. Powinna też posiadać odpowiednią dawkę fluoru. Uważaj też na oszustów. Zastanów się również jakie są potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Pamiętaj też, że pasta z certyfikatem powinna zawierać wszystkie naturalne składniki.

admin