Co to jest hosting?

Hosting to miejsce, które można wynająć, aby założyć własną witrynę. Można to sobie wyobrazić jako zdalny dysk twardy, który został zakupiony w określonym czasie. Poprzez ustawienia (upload – odtwarzacz i ustawienia) swojego miejsca na dysku twardym, strona staje się widoczna dla wszystkich użytkowników Internetu. Wybór dostawcy dla domeny i hostingu to twoja decyzja, ale zawsze warto wcześniej zrobić odpowiednie rozeznanie – przejrzeć fora internetowe, popytać znajomych, poczytać więcej na ten temat w internecie, by nie popełnić błędu i potem nie mieć niepotrzebnych problemów związanych z hostingiem.

Jaki hosting jest najlepszy?

serweryDecyzja ta powinna być dobrze przemyślana, ponieważ zarówno domena jak i hosting są bardzo ważne dla funkcjonowania witryny. Żeby nasza strona mogła sie wyświetlać i być dostępną dla internautów, to musi być obsługiwana przez serwer, a jeżeli on nie będzie działał poprawnie, to nasza strona także. Dlatego właśnie trzeba uważnie przyjrzeć się ofertom hostingowym i dobrze zastanowić przed podjęciem decyzji o wyborze którejś z ofert. Z hostingiem ściśle się wiąże uptime. Uptime to nic innego jak procentowy czas działania danego serwera bez żadnej awarii – informacja ta powinna być dla nas szczególnie ważna podczas przeglądania ofert hostingowych. Dobry uptime powinien oscylować w granicach dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. Oznacza to, że prawie w stu procentach (z wyjątkiem tego jednego procenta awarii) nasza strona będzie działała ok i nic niepożądanego nie będzie się na niej dziać. Niektóre firmy dają nawet gwarancję w umowie na uptime, a to znaczy, ze oddadzą nam poniesione przez nasz koszty, jeżeli okaże się, że uptime będzie niższy od tego, który gwarantowali.

Różne oferty

To bardzo duży plus dla takiej oferty i powinniśmy na to zwracać uwagę, oznacza, ze dana firma hostingowa jest naprawdę niezła i nie w poważaniu swoich klientów. Zresztą – chyba na wszystko dobrze jest mieć gwarancję, na hosting także. Powiedzmy jeszcze kilka sów na temat kwoty, którą będziemy musieli przeznaczyć na hosting. Najlepiej nie kusić się na najtańsze hostingi, bo możemy mieć tu jedynie gwarancję tego, ze… będziemy niezadowoleni! Lepiej wydać nieco więcej i mieć zagwarantowaną usługę na odpowiednim poziomie. Normalne ceny hostingów kształtują się w granicach miedzy sto a pięćset złotych. Jednak na te za stówkę, to może lepiej nie patrzmy. Moim zdaniem kwota około trzystu złotych jest jak najbardziej okej – nie jest wygórowana, ale nie jest też za niska, więc możemy się spodziewać, ze dana firma będzie wywiązywała się z usługi w odpowiedni sposób, a my będziemy zadowoleni.

admin