Szminka – przyjaciel czy wróg?

Wiele kobiet pragnie poprawić swój wygląd. Kupują w tym celu drogie kosmetyki, mające sprawić, że panie poczują się ze sobą lepiej. Jako jeden z takich polepszaczy humoru i wyglądu możemy wymienić szminkę. Sprawia, że usta nabierają pożądanej barwy, stają się pełniejsze, podkreślone i ponętne. Damy o takich ustach zwracają na siebie uwagę zarówno innych kobiet, jak i zafascynowanych ich urodą mężczyzn. Panowie doceniają wysiłki i niejednokrotnie raczą panie komplementami dotyczącymi ich piękna. Nagle zaczynają dostrzegać także ich inteligencję. Zostało dowiedzione, że atrakcyjni ludzie są postrzegani jako bardziej inteligentni i interesujący, co jest bardzo ciekawe z punktu widzenia każdej osoby, która stara się o siebie należycie dbać. Zdarza się jednak, że uzyskany efekt jest różny od pożądanego.

Dlaczego?

Może się okazać, że coś, co miało pierwotnie służyć jako środek do poprawienia wyglądu, staje się przysłowiowym gwoździem do trumny. Szminka, która została źle dobrana nie tylko nie poprawia wyglądu, ale bardzo go psuje. Kiedy malujemy usta, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, czy szminka nie odbiła się na naszych zębach. Nie wygląda to zbyt ładnie. Wręcz odstrasza. Niechlujstwem nie należy się szczycić. Okazuje się, że szminka, która pojawiła się na zębach wywołuje w oglądających ją ambiwalentne uczucia. Z jednej strony chciałoby się powiedzieć damie, że jej makijaż wyszedł poza ramy dobrego smaku, jednak coś nas przed tym powstrzymuje.

4-najczesciej-popelniane-wpadki-makijazowe-jak-ich-uniknac-3

To właśnie druga strona medalu, czyli to, że bardzo boimy się zrobić komuś krzywdę. Co z tego, że szminka odbiła się na zębach? Kobieta bardzo starała się ładnie wyglądać. Doceńmy jej wysiłki. Poza tym okazuje się, że niektóre kolory szminek sprawiają, że zęby wydają się żółte. Daleko im zatem do pożądanej przez wszystkich atrakcyjności. Żółte zęby są bardzo źle postrzegane przez wszystkie środowiska. Uważa się, że są dowodem potwierdzającym, ze osoba nie dba o higienę jamy ustnej wystarczająco dobrze. Oczywiście nie jest to prawdą. Na kolor zębów wpływ ma wiele czynników. W tym wypadku kolor szminki jedynie sprawia, że zęby wydają się żółte. Wcale takie nie są. To jedynie złudzenie optyczne. Apelujemy zatem, by mądrze wybrać kolor szminki. Dbając o swój wygląd, w tym o wygląd zębów, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę o to w jaki sposób dbamy o higienę jamy ustnej i o to, jakie kosmetyki wybieramy.

stilgar