Użyteczne akcesoria do smartfonów

Użyteczność smartfonów w dzisiejszych czasach jest po prostu niepodważalna. Urządzenia te służą nam zwyczajnie do wszystkiego, do tego możemy z nich korzystać w każdym miejscu. Są niewielkie, posiadają aparaty, kamery, moduły do odbierania sygnału internetowego oraz aplikacje, które pozwolą nam na odnalezienie drogi za pomocą GPS lub kontrolę naszego wysiłku fizycznego. Ich przydatność możemy jednak zwiększyć dodatkowo, dokupując do nich specjalne gadżety. Przyrządy te nie są zawsze koniecznym zakupem, niemniej warto jest wiedzieć, co takiego oferuje nam rynek. A nuż w sprzedaży jest akcesorium które bardzo by się nam przydało, lecz nigdy wcześniej o nim nie słyszeliśmy?

Jakie akcesoria do telefonów istnieją?

Zacznijmy od podstawowego akcesorium, jakim jest osłona na telefon. Na rynku istnieje kilka ich rodzajów. Jeśli lubimy personalizację, warto jest zdecydować się na etui silikonowe, z nadrukiem naszego wyboru. W sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą tychże znajdziemy wygodny edytor, pozwalający nam na wgranie obrazu i ustawienie jego wymiarów tak, aby etui wyglądało tak, jak sami tego chcemy. W przypadku częstego oglądania filmów, warto jest też poszukać pokrowców wyposażonych w podręczną podstawkę. Jeżeli wybrana przez nas ochrona obudowy nie obejmuje ekranu, pamiętajmy aby dokupić też szkło hartowane.

Jeżeli często mamy problemy z rozładowującym się smartfonem, kiedy nie mamy pod ręką gniazdka i ładowarki, z pewnością przyda nam się power bank lub ładowarka indukcyjna. Ten pierwszy podładowuje nasz smartfon za pomocą kabla USB, zaś ładowarka indukcyjna przekazuje moc urządzeniu poprzez położenie go na niej. Nie każdy model smartfonu będzie z nią jednak kompatybilny, dlatego tez powinniśmy sprawdzić to przed zakupem takiej ładowarki. Zaletą power banku jest z kolei to, że jest kompatybilny z każdym urządzeniem.

ikona_p

Jeżeli zajmujemy się fotografią, dobrym wyborem jest statyw, dzięki któremu nie trzeba się już martwić o drżenie rąk podczas próby uzyskania najlepszego ujęcia. Z kolei jeżeli korzystamy ze smartfona podczas jazdy samochodem lub rowerem, w celu użycia GPS na przykład, w sklepach bez trudu znajdziemy specjalne uchwyty.

A jeśli słuchamy muzyki podczas biwaku? Głośniki Bluetooth są tu najlepszym wyborem. Po prostu parujemy z nimi nasz smartfon i możemy odtwarzać muzykę w najwyższej jakości.

Na rynku nie brakuje interesujących akcesoriów do smartfonów. Warto się więc przyjrzeć temu, co oferują okoliczne sklepy i zobaczyć, czy znajdziemy coś dla siebie.

stilgar