Dzień Ziemi to pora na refleksję

Dnia 22 kwietnia obchodzimy co roku Dzień Ziemi. To najlepsza okazja ku temu, by zastanowić się nad sprawami związanymi ze środowiskiem naturalnym. Na całym świecie organizowane są różnego rodzaju akcje i eventy, jakich celem jest uświadomienie ludziom tego, że przyroda znajduje się w dość sporym niebezpieczeństwie, a wszystko przez rozwój cywilizacyjny. Warto więc włączyć się w takie akcje i pokazać, w jaki sposób sami jesteśmy wstanie ochronić środowisko naturalne.

dzień ziemiPolska także bierze udział w ogólnoświatowej akcji Dnia Ziemi. Jest to najlepszy czas na to, by uświadomić sobie z jaką sytuacją mamy do czynienia w zakresie ochrony środowiska. Od kilku lat głównym motywem dotyczącym tej akcji od kilku lat są przede wszystkim zmiany klimatyczne. Warto zauważyć, że Dzień Ziemi organizowany jest w czasie równonocy. Oznacza to, że dzień i noc trwają tyle samo godzin, a wiec jest to wyjątkowy czas, na jaki należy zwrócić swoją uwagę w takim momencie. Pierwszy raz Dzień Ziemi został zorganizowany w latach siedemdziesiątych, a więc mamy do czynienia z dość długą tradycją, więc należy wziąć to wszystko pod uwagę. Ostatnie wiadomości i informacje w tym zakresie wskazują na różne akcje, jakie podejmowane są na całym świecie, a ich celem jest świętowanie Dnia Ziemi.

Ciekawą zabawą, jaką proponuje chociażby Google na Dzień Ziemi jest rozwiązanie quizu, z którego można się dowiedzieć, jakim jest się zwierzęciem, to doskonały sposób na poznanie gatunków, jakie zagrożone są dzisiaj wymarciem. Warto więc włączyć się w taką akcję, a na pewno będziemy mogli wymyślić takie działania, jakimi przyczynimy się do ochrony środowiska, a to jest przecież najważniejsze we współczesnych czasach. Dodatkowo warto wzbudzić u siebie refleksję na temat ochrony przyrody. Dzisiaj na świecie jest wiele zagrożonych gatunków zwierząt, a zmiany klimatyczne obecnie stały się już faktem. Warto sobie zatem uświadomić, z jakimi problemami współcześnie mamy do czynienia, a także śledzić bieżące informacje w takim zakresie.

admin